לקוחות החברה? נתקלתם בתקלה טכנית? השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

  כשטכנולוגיה מתקדמת נפגשת עם פשטות ותודעת שירות השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

   טיפים לבחירת שירותי ענן לעסק שלכם

   כיום, יותר ויותר עסקים פונים לבחירת שירותי ענן לאחסון המידע של החברה. לכל עובד בחברה ישנה גישה אל המידע העסקי שלא נמצא על שרתי החברה כי אם על מחשב מרוחק, אליו כל משתמש יכול להתחבר דרך רשת האינטרנט או דרך קו תקשורת ייעודי. סוגיית האחסון מעסיקה בעלי עסקים רבים, קטנים כגדולים, במיוחד בגלל סיבת הסיבות – אבטחת המידע, שהוא רגיש וסודי ביותר. בעלי עסקים רבים עדיין חוששים לעשות את ה"ביג סטפ" אל פתרונות שירותי הענן שמא הוא לא יהיה מאובטח דיו ותתגלה פריצה עגומה שמשמעותה השגת מידע מודיעיני, הצפנת כופר של המידע, גניבת מידע בעל משמעות כלכלית עצומה ועוד צרות צרורות.

   על כן, קבלו טיפים חשובים כיצד תאבטחו ותבטחו את המידע שלכם עם המעבר אל שירותי ענן:

   1. מהלך התקשורת – בבואכם לבחור ספק שירותי IT פרטו בפניו את כל הדרישות של מחשוב הענן שלכם מבלי להחסיר אף פרט. אל תאפשרו לספק לנחש עבורכם מהם הצרכים שלכם בתחום של אבטחת מידע. כל הסוגיות של מידור, סודיות, איומי אבטחה וצרכים נוספים, אמורים לעלות על השולחן בשלב הבחינה המוקדם כדי שהם יקבלו מענה מקיף וראוי כבר בשלב התכנוני.
   2. אבטוח מידע מקצועי – חשוב לבחור ספק שירותי ענן המתייחס אל כל תחום אבטחת המידע באופן הרציני ביותר. וודאו שהמידע שלכם יהיה מוגן בדיוק לשביעות רצונכם על ידי פרוטוקולים קריטיים, פייירוולים, אנטי וירוסים, תקני אבטחה מחמירים והגנות נוספות אם יש בהן צורך.
   3. גיבוי גיבוי גיבוי – אתם בטח יודעים עד כמה חשוב לגבות, אבל היי, למה לכם להתעסק עם הגיבויים האלה בעצמכם? ספקים רבים יציעו לעשות זאת בשבילכם, אבל הכי טוב לעבוד עם ספק שעושה שימוש בטכנולוגיה הכי חכמה כיום בענן – גיבוי DR. זהו קיצור של הביטוי Disaster Recovery – שירות התאוששות מתקלות או השבתות של שרתים. הפעולה נעשית על ידי שכפול וגיבוי מערכות המחשוב הקיימת של העסק. הגיבוי נעשה תמיד באופן תדיר ואוטומטי והוא מאובטח ברמה הגבוהה ביותר.
   4. ממליצים – אל תתנו סתם כך לכל ספק שירותי ענן להיכנס להתקשרות עמכם לפני שקיבלתם המלצות חמות עליו. אם אתם רוצים לוודא במלוא הביטחון שהספק לא יפקיר חלילה את ביטחון המידע שלכם תבקשו ממנו, מבלי להתבייש, דוגמאות של לקוחות בעלי דרישות אבטחה זהות לאלו שלכם. פנו אליהם ישירות כדי לבדוק האם הם שבעי רצון ממענה על צורכיהם.
   5. תרגול של המערכת – שאננות היא הדבר האחרון שצריך להיות לכם. וודאו כל העת שהגיבויים אכן מתבצעים, שכל גרסאות האנטי-וירוס וחומות האש מתעדכנות תדיר ואפילו "נסו את הענן שלכם" – העמידו את הענן בפני מבחנים של ניסיונות פריצה יזומים בכדי לוודא שאכן, אף גורם בלתי מורשה לא יצליח לשים ידו הזדונית על המידע העסקי שלכם החשוב לכם יותר מכל דבר עלי אדמות!

   ולסיכום, הטיפ החשוב מכל הוא שיהיה לכם שקט נפשי. זו היא ללא ספק השורה התחתונה במחשוב בכלל ובשירותי ענן בפרט. אם אתם לא מרגישים שקטים ורגועים, ייתכן שהפתרון שמציע לכם ספק שירותי הענן אינו מתאים דיו עבור העסק שלכם או שהוא מתאים אך המענה עדיין אינו מלא ומקיף. תמיד, בכל שלב ושלב, עצרו ובחנו איך אתם מתקדמים אל עבר אופטימיזציה של שירותי הענן למידע שלכם.

   לחצו כאן והשאירו פרטים